JP Renlis logo English version
Ekologiškos granuliuotos trąšos
Trąšų nauda ir savybės
Trąšų naudojimo būdai
Granuliuotos organinės trąšos JP RENLIS gaminamos iš mėsinių galvijų mėšlo komposto, kuris gaminamas pagal Aleksandro Stulginskio universiteto Agroekologijos centro mokslininkų parengtą unikalią kompostavimo technologiją. Kompostas labai humifikuotas ir dėl to tinkamas kaip žaliava kitų birių, granuliuotų ir skystų organinių trąšų gamybai.

Granuliuotos organinės komposto trąšos gaminamos 4 ir 6 mm skersmens, kurios yra praktiškai vienodo ilgio. Granuliuojant nenaudojamos rišamosios medžiagos. Ši technologija, kuria pagaminamos vienodo ilgio ir be rišamųjų medžiagų granuliuotos organinės trąšos, tuo skiriasi nuo kitų organinių ir organinių mineralinių trąšų gamybos technologijų. Dėl to šias granuliuotas trąšas galima įterpti lokaliai su sėjama ar sodinama augalų sėkla. Tai nauja organinių trąšų tręšimo technologija. Pagamintų granuliuotų organinių trąšų granulės yra stiprios ir stabilios, jas galima ilgai saugoti. Šios granuliuotos trąšos tinkamos mechaniniam trąšų išbarstymui diskinėmis trąšų barstomosiomis. Pieš barstymą diskinėmis trąšų barstomosiomis reikia nusistatyti norimą normą. Mineralinių trąšų išbarstymo normų reguliavimo instrukcijų nurodymai netinka

Šias trąšas galima naudoti ekologinėje gamyboje pagal Tarybos reglamento (EB) Nr.834/2007 ir Komisijos reglamento (EB) Nr.889/2008 reikalavimus.

Granuliuotų trąšų naudojimo būdai:
Granuliuotomis trąšomis galima tręšti iš rudens ar pavasarį, prieš augalų sėjimą ar sodinimą. Tręšiant iš rudens, pavasarį žymiai padidėja dirvožemyje augalams įsisavinamų maisto medžiagų, kurias augantys augalai lengvai pasisavina. Taip tręšti rekomenduojama augalus sunkesnės granuliometrinės sudėties dirvožemiuose. Lengvesnės granuliometrinės sudėties dirvožemiuose (priesmėliai, lengvos granuliometrinės sudėties priemoliai) augalus geriau tręšti prieš sėją ar sodinimą. Tuomet pavyks išvengti maisto medžiagų išplovimo į gilesnius sluoksnius.

Granuliuotas trąšas galima naudoti lauko, daržo, sodo, šilnamių augalų, dekoratyvinių medžių ir krūmų, balkono ir vazoninių gėlių tręšimui. Granuliuotos trąšos turtingos makro (azotas, fosforas, kalis, kalcis, siera ir natris) ir mikro elementais (boras, varis, manganas, cinkas, kobaltas, molibdenas) bei ultramikroelementais jodu, selenu ir kt. Augalų nereikia papildomai purkšti mikroelementinėmis trąšomis.

Tręšiant granuliuotomis trąšomis:
Norint gauti dar didesnį auginamų augalų derlių rekomenduojama augalų vegetacijos metu juos nupurkšti ar palaistyti skystomis organinėmis trąšomis. Granuliuotų organinių komposto trąšų poveikis augalams ir dirvožemiui yra ilgalaikis, kuris priklauso nuo trąšų normos. Tręšiant didesnėmis normomis nei 0,4 l/m2 poveikio dirvožemiui trukmė yra ne mažiau 3 metų. Tręšiant mažesnėmis normomis poveikio trukmė sumažėja iki 1-2 metų.

Tręšimas granuliuotomis komposto trąšomis atstato nualintas dirvas ir pagerina dirvožemio fizikines bei agrochemines savybes. Dėl komposto didelio humifikavimo laipsnio dirvose palengva galima atstatyti ir humuso kiekį. Jai dirvoje humuso yra mažiau nei 1,5%, judriojo fosforo ir kalio mažiau nei 100 mg kg-1, pastoviai tręšiant granuliuotomis trąšomis per kelis metus padidės dirvos humusingumas, fosforingumas ir kalingumas. Metinė trąšų norma turėtų būti ne mažesnė nei 0,4 l/m2.

Šiltnamiuose auginamas daržoves (agurkai, pomidorai, paprikos ir t.t.) galima tręšti granuliuotomis trąšomis prieš jų sodinimą, įterpiant trąšas į dirvą, sodinimo metu arba augalų vegetacijos metu. Augalų vegetacijos metu galima tręšti per kelis kartus. Didesnis efektas bus jai augalai papildomai per lapus bus purškiami skystomis organinėmis trąšomis.

Tinka naudoti vazoninių gėlių tręšimui. Trąšos išbarstomos ant augančių augalų substrato ir paliejamos vandeniu. Liejant gėles vandeniu tirpsta granulės ir atsipalaidavusias maisto medžiagas įsisavina augančios gėlės.

Granuliuotas trąšas didesniuose žemės ūkio augalų plotuose geriausiai tręšti lokaliai kartu su sėkla. Aleksandro Stulginskio universiteto Agroekologijos centro mokslininkai kuriant šias trąšas sau kėlė pagrindinį uždavinį, kad granuliuotas trąšas būtų galima įterpti lokalai. Tręšiant lokaliai su sėjamąją VÄDERSTAD Rapid 300 C Super XL 4 mm skersmens granulėmis maksimali galima įterpti norma yra iki 0,13 l/m2 trąšų, o tręšiant 6 mm granulėmis – 0,075 l/m2. Rekomenduojama tręšti maksimalia arba maksimalią normą galima sumažinti per pusę, bet ne mažiau. Tai tinka visiems auginamiems varpiniams javams ir žieminiam bei vasariniam rapsui. Ankštiniams javams maksimalią normą reiktų mažinti per pusę. Pastoviai naudojant šią technologiją sustabdysime dirvožemio biodegradacijos procesus, atstatysime humuso kiekį dirvožemyje ir dirvožemio struktūringumą, pagerinsime dirvožemio fizikines savybes.

Auginant bulves granuliuotas trąšas taip pat geriausia įterpti lokaliai maksimalia tręšimo norma ar ją mažinat per pusę. Tai priklauso nuo norimo užauginti bulvių gumbų derliaus.

Įterpus granuliuotas trąšas lokaliai, žemės ūkio augalus jų vegetacijos metu rekomenduojama nupurkšti kelis kartus skystomis organinėmis trąšomis ar biologiniais preparatais (ekologinė žemdirbystės sistema) ar kitomis skystomis mineralinėmis, organinėmis ar organinėmis mineralinėmis trąšomis (intensyvus ūkininkavimas ir ūkininkavimas pagal nacionalinės žemės ūkio produktų kokybės sistemos reikalavimus).
SertifikataiTrąšų formos


Žiūrėti


Žiūrėti


Žiūrėti