JP Renlis logo English version
Ekologiškos birios trąšos
Trąšų nauda ir savybės
Trąšų naudojimo būdai


Miltelių pavidalo trąšos JP RENLIS gaminamos iš mėsinių galvijų mėšlo humifikuoto komposto, kuris gaminamas pagal Aleksandro Stulginskio universiteto Agroekologijos centro mokslininkų parengtą unikalią kompostavimo technologiją. Kompostas yra didelio humifikacijos laipsnio ir dėl to tinkamas kaip žaliava kitų birių, granuliuotų ir skystų organinių trąšų gamybai.

Miltelių pavidalo trąšos gaminamos sumalant išdžiovintą mėsinių galvijų mėšlo kompostą.

Šias trąšas galima naudoti ekologinėje gamyboje pagal Tarybos reglamento (EB) Nr.834/2007 ir Komisijos reglamento (EB) Nr.889/2008 reikalavimus.

Miltelių pavidalo trąšų naudojimo būdai:
Miltelių pavidalo trąšomis galima tręšti iš rudens ar pavasarį, prieš augalų sėjimą ar sodinimą. Tręšiant iš rudens, pavasarį žymiai padidėja dirvožemyje augalams įsisavinamų maisto medžiagų, kurias augantys augalai lengvai pasisavina. Taip tręšti rekomenduojama augalus sunkesnės granuliometrinės sudėties dirvožemiuose. Lengvesnės granuliometrinės sudėties dirvožemiuose (priesmėliai, lengvos granuliometrinės sudėties priemoliai) augalus geriau tręšti prieš sėją ar sodinimą. Tuomet pavyks išvengti maisto medžiagų išplovimo į gilesnius sluoksnius.

Miltelių pavidalo trąšas galima naudoti lauko, daržo, sodo, šilnamių augalų, dekoratyvinių medžių ir krūmų, balkono ir vazoninių gėlių tręšimui. Miltelių pavidalo trąšos turtingos makro (azotas, fosforas, kalis, kalcis, siera ir natris) ir mikro elementais (boras, varis, manganas, cinkas, kobaltas, molibdenas) bei ultramikroelementais jodu, selenu ir kt. Augalų nereikia papildomai purkšti mikroelementinėmis trąšomis.

Tręšiant miltelių pavidalo trąšomis:
Norint gauti dar didesnį auginamų augalų derlių rekomenduojama augalų vegetacijos metu juos nupurkšti ar palaistyti skystomis organinėmis trąšomis.

Miltelių pavidalo organinių komposto trąšų poveikis augalams ir dirvožemiui yra ilgalaikis, kuris priklauso nuo trąšų normos. Tręšiant didesnėmis nei 0,4 l/m2 normomis poveikio dirvožemiui trukmė yra ne mažiau 3 metų. Tręšiant mažesnėmis normomis poveikio trukmė sumažėja iki 1-2 metų.

Tręšimas miltelių pavidalo komposto trąšomis atstato nualintas dirvas ir pagerina dirvožemio fizikines bei agrochemines savybes. Dėl komposto didelio humifikavimo laipsnio dirvose palengva galima atsistatyti ir humuso kiekis. Jai dirvoje humuso yra mažiau nei 1,5%, judriojo fosforo ir kalio mažiau nei 100 mg kg-1, pastoviai tręšiant miltelių pavidalo trąšomis per kelis metus padidės dirvos humusingumas, fosforingumas ir kalingumas. Trąšų norma turėtų būti ne mažesnė nei 0,4 l/m2.

Šiltnamiuose auginamas daržoves (agurkai, pomidorai, paprikos ir t.t.) galima tręšti miltelių pavidalo trąšomis prieš jų sodinimą, įterpiant trąšas į dirvą, arba jų vegetacijos metu. Augalų vegetacijos metu galima tręšti kelis kartus. Didesnis efektas bus jai augalai papildomai per lapus bus purškiami skystomis organinėmis trąšomis arba laistomis vandeniu, kuriama bus ištirpinka šių organinių trąšų.

Trąšas galima tirpinti vandenyje ir jomis laistyti lauke ir šiltnamiuose augančius augalus.

Tinka naudoti vazoninių gėlių tręšimui. Trąšos išbarstomos ant augančių augalų substrato ir paliejamos vandeniu. Liejant gėles vandeniu trąšos tirpsta ir atsipalaidavusias maisto medžiagas įsisavina augančios gėlės. Galima laistyti ir vandenyje tirpintomis trąšomis.
SertifikataiTrąšų formos


Žiūrėti


Žiūrėti


Žiūrėti